Kontakt:

Telefonnummer och e-postadresser till de olika skolorna hittar du här nedan:

Emanuelskolan

Emanuelskolan kansli: 018-161430
Emanuelskolan Fritids: 018-161433

 

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Axel Johanssons gata 4, Uppsala
Epost: emanuelskolan@ansgarskolorna.se

Kyrkskolan

Kyrkskolan kansli: 018-161450

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Axel Johanssons gata 4, Uppsala
Epost: kyrkskolan@ansgarskolorna.se

Ansgargymnasiet

Kansli: 018-161460

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Axel Johanssons gata 4, Uppsala
Epost: ansgargymnasiet@ansgarskolorna.se

Emanuelgymnasiet

Emanuelgymnasiet: 018-161460

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Axel Johanssons gata 4, Uppsala
Epost: emanuelgymnasiet@ansgarskolorna.se

Administration och skolhälsa

E-post: info@loks.se
Elevhälsa E-post: elevhalsan@ansgarskolorna.se

Växel: 018-161400
Personal/Ekonomi: 018-161403
Skolhälsovård: 018-161410
Husmor: 018-161418

Källskolan/Trädgårdsskolan

Källskolan/Trädgårdsskolan kansli: 018-161420
Källskolan Fritids 1: 018-161425
Källskolan Fritids 2: 018-161426
Trädgårdskolan Fritids: 018-161427

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Axel Johanssons gata 4, Uppsala
Epost: kallskolan@ansgarskolorna.se/tradgardsskolan@ansgarskolorna.se

Fridhemsskolan

Fridhemsskolan växel: 018-1614 40
Fridhemsskolan kansli: 018-1614 41

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Ärentunavägen 18c, 743 30, Storvreta
Epost: fridhemsskolan@ansgarskolorna.se

Björkhagen

Björkhagen: 018-161470

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Björkgatan 21, 753 24, Uppsala
Epost: bjorkhagen@ansgarskolorna.se

Förskolechef: Anna Werner tel 018/161479
epost: anna.werner@ansgarskolorna.se

Majgården

Majgården: 018-161480

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Norrskensvägen 15, 743 35, Storvreta
Epost: majgarden@ansgarskolorna.se

Förskolechef: Anna Werner tel 018/161479
epost: anna.werner@ansgarskolorna.se

Ekbackens förskola

Tel: 018-161490

Postadress: Box 17, 751 03, Uppsala
Besöksadress: Bandstolsvägen 63, 756 48 Uppsala
Epost: ekbacken@ansgarskolorna.se

Förskolechef: Anna Werner tel 018/161479
epost: anna.werner@ansgarskolorna.se

X