Jens Wallin
Jobbat på Fridhemsskolan i ett halvår.
"Detta är mitt första år på en kristen skola och jag älskar det. Att börja dagen i bön gör stor skillnad för atmosfären på skolan och jag önskar att alla barn fick möjlighet att gå på en skola som denna."
Pauline Wallmyr
Anställd sedan 2010
“Har själv gått 9:an på LOKS och gymnasiet (LOKG) och är otroligt tacksam för vad det betydde både för min skolgång och mitt kristna liv. Att idag få jobba inom skolan ser jag som ett stort privilegium och det är en glädje att gå till jobbet varje dag och möta alla härliga barn och kollegor!"

Magnus Westergård
Skolchef
magnus.westergard@loks.se

Skolkontoret

Hans Gabre
Skolutvecklare
hans.gabre@loks.se
Sven Christiansson
IT chef
sven.christiansson@loks.se
Lise-Lott Johansson
Skoladministratör
lise-lott.johansson@loks.se
John Liljebäck
Skoladministratör
john.liljeback@loks.se

Personalavdelingen

Yvonne Sten
HR ansvarig
yvonne.sten@loks.se
Solveig Rumar
Löneexpert
solveig.rumar@loks.se

Skolköket Käll- Träd,- Kyrk- Emanuel-skolorna

Heidi Sommer
Husmor
Anki Söderqvist
Jakub Terchovan
Kristyna Vrchotova

Skolköket Fridhemskolan

Helen Kallryd
Husmor
Elisabeth Papadopoulus
elisabet.papadopoulos@loks.se

Lokalvård Käll- Träd,- Kyrk- Emanuel-skolorna

Susanne Östling
elevhalsan@loks.se
Maria Mattsson
elevhalsan@loks.se
Kemal Yüzgec
elevhalsan@loks.se

Lokalvård Fridhemsskolan

Jan Åkerström
elevhalsan@loks.se

Lokalvård Ansgargymnasiet

Peder Oksanen
elevhalsan@loks.se

Vaktmästare Käll- Träd,- Kyrk- Emanuel-skolorna

Mikael Andrén

Vaktmästare Fridhemsskolan

Bengt Gustafsson
bengt.gustafsson@loks.se

Elevhälsa

Annika Grönberg
Skolläkare
elevhalsan@loks.se
Jeanette Svanström
Skolsköterska
elevhalsan@loks.se
Anna Nordlund
Vikarierande bitr skolsköterska
elevhalsan@loks.se
Yordanos Weldemicael
Kurator
tel 161413
yordanos.weldemicael@loks.se

X